Výživa
ODSTAVOVÁNÍ ŠTĚŇAT

Bewerlly Puerto Anfy - 3 týdny

0 - 3 týdny
Všechny potřebné látky získávají štěňata od matky v podobě mateřského mléka.

3 týdny
Do ohrádky začněte dávat misku s nízkým okrajem nebo talířek s namočenými štěněčími granulemi. Granule si budete muset připravit asi 2 hodiny předem, kdy je zalijete vodou a nechat je jí nasáknout. Musejí být úplně celé měkké a vytvořit kaši, kterou se neohrabaná štěňata budou učit polykat. První si ale půjdou zaplavat. Dostupná by měla být i miska s čerstvou vodou.

 

Potřeba přikrmování je u vrhů individuální, proto by se měl chovatel sám rozhodnout, kdy začít s podáváním další potravy. Důležité je i načasování, protože nemá cenu nutit jíst štěňata, která právě dopila mléko od matky. Bude-li vhodná doba na přikrmování, štěňata si vezmou sama.

5 týdnů
Počet dávek by měl být v prvním týdnu přikrmování 2x denně a kolem 5. týdnu věku by už měla být potrava předkládána alespoň 4x denně.

Z malých neohrabaných kuliček se stávají zubatí rošťáci, kteří si dávají mateřské mléko pouze jako desert. Podávaná potrava by se měla měnit na kusovitou, ne kaši.

Obohacení
Každý vrh může na novou přísadu reagovat jinak - průjmy apod. Proto platí pravidlo, že pouze jedna nová potravina denně, aby se případně mohla daná věc vyřadit.
-->Activia jogurt, pacholík, nepříliš tučný tvaroh, sýry, maso, dětské piškoty, rýže, těstoviny

Učení se
Potřebují-li opravdu štěňata dokrmovat, tak si z misky vezmou sama. Jinak se chová vrh 8 štěňat, který na se granule vrhne, a jinak se chová jedináček užívající si mléčného baru u matky. Některým štěňatům se pomáhá tím, že se jim v granulích namočí morda. To je přinutí se olíznout a první důležitý krok je učiněn. Přivykání si probíhá postupně a potřebuje svůj čas. Od 3. týdnu věku je dostatek času na plynulý přechod a odstavení štěňat.

Bewerlly Puerto Anfy - 8 týdnů

Zpět