Show results
8.4.2012 CAC club show NKP Moscow, RUS
"National Club" Judge: Tamara Stepanovna Chupris, RUS |
|
BOB: male |
Rus Moloh Absolut |
Club Winner male: |
Rus Moloh Absolut |
Club Winner female: |
Shiseido iz Usadby Voronovo |
CJCC, Junior Club Winner male: |
Touch Star Genesis iz Usadby Voronovo |
CJCC, Junior Club Winner, Best Junior female: |
Mechta Nataly Checkmate |
XMALES - cl. baby
M
VP1 - Ultramarin iz Vestgrada
(i)
*
Ronnie Rocket of Surprise &
Igrunya iz Vestgrada
M
VP2 - Sozvezdie Avrory Taras
XMALES - cl. puppy
M
VP1, Best Puppy - Womanizer de New Gryffindor
(i)
*29.6.2011
Alborada Red Light &
Up-To-Date du Moulin de Mac Gregor
LOE 2052743
XMALES - cl. junior
M
Exc1, CJCC, Junior Club Winner - Touch Star Genesis iz Usadby Voronovo
(i)
*23.4.2011
Royal Imprint of Surprise &
Taffi Maffi iz Usadby Voronovo
M
Exc2, JCC - Elf iz Vestgrada
(i)
*22.2.2011
Slavyanski Suvenir iz Vestgrada &
Vesti Tutti Frutti Zhulya
XMALES - cl. intermediate
M
Exc1, CCC, res. Best Male - Woron Winner Pai Vertragus
(i)
*7.10.2010
Havasu Pai &
Precious Patsy Vertragus
M
Exc2, CC - Mechta Nataly Present of Destiny
(i)
*19.8.2010
Shugar Kjub Joybringer &
Mechta Nataly Udachnaya Nakhodka
XMALES - cl. open
M
Exc1, CCC - Lirmax Santiago
(i)
*29.3.2006
Bellevue Snap Happy to Ashgate &
Bellevue by Design
RKF 1907314
M
Exc2, CC - Sozvezdie Avrory Lucky Lovely Boy
XMALES - cl. winners
M
Exc1, CCC - Yarba Hent Victor iz Usadby Voronovo
(i)
*29.8.2009
Royal Imprint of Surprise &
Avrora Vesti Vit
XMALES - cl. champion
M
Exc1, CCC - Slavyanski Suvenir iz Vestgrada
(i)
*1.11.2008
Brait Nouz Eugenius &
Sozvezdie Avrory Arsenoya
RKF 2476216
XMALES - cl. National Club Champion
M
Exc1, CCC, Club Winner, Best Male, BOB - Rus Moloh Absolut
(i)
*14.11.2009
Just Rock'N'Roll Gryffindor &
Moe Ocharovanie Maniunia
XFEMALES - cl. baby
M
VP1, Best Baby - Ulrika iz Vestgrada
(i)
*
Ronnie Rocket of Surprise &
Igrunya iz Vestgrada
XFEMALES - cl. junior
M
Exc1, CJCC, Junior Club Winner, Best Junior - Mechta Nataly Checkmate
(i)
*14.6.2011
Voo Doo Pai Vertragus &
Igrayne White Oleander
M
Exc2, JCC - Mechta Nataly Charleen
(i)
*14.6.2011
Voo Doo Pai Vertragus &
Igrayne White Oleander
M
Exc3, JCC - Tory Victory iz Usadby Voronovo
XFEMALES - cl. intermediate
M
Exc1, CCC - Westis Planet Christmas Star
(i)
*6.1.2011
Valentino from Magie Blanche &
Westis Planet Tuutikki
M
Exc2, CC - Francheska Maria iz Usadby Voronovo
(i)
*22.7.2010
Bolero of Surprise &
Aluzst Forever Young Freya
XFEMALES - cl. open
M
Exc1, CCC, res. Best Female - Chiccone iz Usadby Voronovo
(i)
*4.11.2009
Royal Imprint of Surprise &
Bugi-Vugi iz Usadby Voronovo
M
Exc2, CC - Sozvezdie Avrory Bridzhina
(i)
*9.8.2010
Sozvezdie Avrory Vitold Van Dorn &
Ingrid White Line
XFEMALES - cl. winners
M
Exc1, CCC - Moscow Queen iz Doma Romanovyh
M
Exc2, CC - Feyt Fuete Mjuz iz Usadby Voronovo
(i)
*
Bolero of Surprise &
All-West Forever Young Freya
RKF 2874134
M
Exc3, CC - Intriga iz Vestgrada
(i)
*3.3.2010
Rusty Boy Sunshine Celebration &
Hrizantema iz Vestgrada
RKF 2746158
XFEMALES - cl. champion
M
Exc1, CCC - Westis Planet July Surprise
(i)
*19.7.2010
Higgins White Oleander &
Westis Planet Oklahoma Holiday
M
Exc2, CC - Ukka Tumm Tumm iz Usadby Voronovo
(i)
*9.9.2009
Royal Imprint of Surprise &
Belle de Loris iz Doma Tephany
XFEMALES - cl. veteran
M
Exc1, Best Veteran - Sozvezdie Avrory Kolombina
(i)
*
Gallant Goldstream Gonny &
Agilera Family Joybusters
XFEMALES - cl. National Club Champion
M
Exc1, CCC, Club Winner, Best Female - Shiseido iz Usadby Voronovo
(i)
*17.9.2009
Jammydodger iz Usadby Voronovo &
Stefania Grande iz Usadby Voronovo
RKF 2660460
OTHER
Best Breeding Group -
iz Usadby Voronovo